Zuidplas in de race voor Bij-vriendelijkste gemeente

De Gemeente Zuidplas is een van de genomineerden in de Bijvriendelijkste Gemeente verkiezing, en mag zich wellicht vanaf 5 november een jaar lang de Bijvriendelijkste Gemeente noemen. Nederland Zoemt selecteerde drie gemeentes die voor deze titel in aanmerking komen: Zuidplas, Gouda en Almere. De genomineerden zetten zich bijzonder in om van hun gemeente een veilige en voedselrijke thuishaven te maken voor wilde bijen.


Helft alle bijensoorten bedreigd
In Nederland zoemen 358 soorten wilde bijen, maar de helft van alle soorten is bedreigd. Ze hebben enorm te lijden van de intensieve landbouwmethoden, bestrijdingsmiddelen, verstening en ons ‘traditioneel’ groenbeheer. Dat heeft grote gevolgen voor de natuur én voor de mens. Zo’n tachtig procent van ons groenten, fruit en andere eetbare gewassen is namelijk afhankelijk van bijen.

“We zijn ontzettend trots op deze nominatie voor bijvriendelijkste Gemeente,” zegt wethouder Jan
Willem Schuurman. “We hebben de afgelopen jaren hard gewerkt om de biodiversiteit in onze
dorpen te verbeteren ten behoeve van insecten. Het moge duidelijk zijn dat we hier mee door
blijven gaan. Daarnaast organiseren we activiteiten om aandacht te vragen voor de zorgelijke
achteruitgang van het aantal insecten. Kortgeleden hebben we nog een succesvolle “bijenhotel
challenge” georganiseerd en hebben we verspreid door onze gemeente tientallen extra
bijenhotels kunnen plaatsen. Op deze manier proberen wij ons steentje bij te dragen aan weer
een toename van het aantal insecten.”

Neemt Zuidplas het stokje over van Utrecht?
Op de landelijke Natuurwerkdag, 5 november, wordt de Bijvriendelijkste Gemeente bekendgemaakt. Deze gemeente neemt het stokje over van gemeente Utrecht, die deze titel een jaar lang met trots heeft gevoerd. De winnende gemeente ontvangt onder andere een groot insectenhotel en biologische bloembollen en planten, zodat nog meer wilde bijen zich er thuis zullen voelen.


Wat is een bijvriendelijke gemeente?
Een bijvriendelijke gemeente voldoet aan de criteria voor bijvriendelijk beheer, door onder andere te zorgen voor jaarrond bloeiende planten, bijvriendelijk bermbeheer en nestgelegenheid voor wilde bijen. De gemeente neemt haar inwoners hierin mee en legt uit wat mensen zelf kunnen doen om de leefomstandigheden van wilde bijen te verbeteren.


Over Nederland Zoemt
Nederland Zoemt is een project van IVN Natuureducatie en Natuur & Milieu, met als doel het structureel vergroten van het voedselaanbod en de nestgelegenheid voor wilde bijen in Nederland.

Meer nieuws vanuit het laagste punt van Nederland op de halve uren te beluisteren op de lokale radio voor de Zuidplas:
www.nieuwerkerkfm.nl
Heeft u nieuws, tips of persberichten voor de Zuidplas? mail naar:
info@jebentnieuwerkerker.nl

Eerder in het nieuws

Geef een reactie

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Meer informatie over hoe uw reactiegegevens worden verwerkt.