Medewerkers van Avifauna hebben de ara in Nieuwerkerk aan den IJssel kunnen vangen. Na een bezoek aan de Kruidenbuurt vloog de geelvleugelara richting de Oranjebuurt waar hij vervolgens in de omgeving van het treinstation is gevangen. eerder werd al de andere vogel gevonden, de soldatenara. Hij werd maandagmorgen gevangen in Alphen aan den Rijn.
Ee n van de 2 vogels die gisteren ontsnapt zijn uit Avifauna werd gesignaleerd in Nieuwerkerk aan den IJssel.
Medewerkers van basisschool de Wingerd op het Kroonkruid zagen rond het middaguur een gekleurde grote papagaai achtige vogel hoog in een boom naast het schoolplein. Na een facebookbericht hierover op onze jebentnieuwerkerkerals facebookpagina pagina stroomden er vele reacties binnen en werd al snel de link gelegd naar de verdwenen vogels in Avifauna gistermiddag. Daar zijn tijdens een vogeldemonstratie een geelvleugelara en een soldatenara weggevlogen.
‘De vogels doen iedere dag mee aan de vogeldemonstratie, en soms vliegen ze wel een extra rondje. Maar gisteren zijn ze gewoon niet teruggekomen’, aldus een woordvoerder van Avifauna.

Het zijn opvallende vogels die veel krijsen, we hopen dat de mensen omhoog kijken en laten weten als ze de ara’s in de boom zien zitten.’ Je kan Avifauna waarschuwen via Twitter of Facebook. Verzorgers zullen proberen de diertjes met eten te lokken.

Op de Facebookpagina van Avifauna bedankte het park ieder die heeft bijgedragen tot de gelukkige terugkeer van de vogels:
“De geelvleugel- en soldatenara’s die gisteren na de vogeldemonstratie waren weggevlogen zijn inmiddels weer terug in Avifauna. Allen heel hartelijk dank voor het delen, meezoeken en de updates!! Echt top!!”
