Nieuwerkerk omarmt Sinterklaas

Het leek wel of heel Nieuwerkerk ondanks het natte matige weer was uitgelopen om Sinterklaas in Nieuwerkerk te verwelkomen. Afgelopen zaterdag 25 november stonden de kades van de Ringvaart rijen dik om de bonte stoet boten met daarin vele zwarte pieten en onze eigen Sinterklaas richting het oude dorp te begeleiden.

De goedheiligman werd hartelijk ontvangen door burgemeester Kats. Kinderburgermeester Quinty Kalmeijer was al eerder op de boot gestapt en kon zo het laatste stukje met de boot meevaren. Na een rondrit in een old timer door het oude dorp ging het bonte gezelschap naar de 2 winkelcentra waar de Sint kon rekenen op veel enthousiast publiek. En als kers op de taart was er nog een theatervoorstelling in het voormalige ontmoetingscentrum aan de Bospolderstraat. Daar ook een afgeladen zaal met kinderen die ademloos het schouwspel aanschouwden. De tocht door de Nieuwerkerkse wateren werd ook live uitgezonden via onze facebookpagina en op de radio live uitgezonden door Omroep Zuidplas. De grootste lokale facebookpagina van onze gemeente werd dan ook zeer druk bezocht en er werd volop gereageerd. Inmiddels zijn de beelden al duizenden keren bekeken.Tijdens de intocht zijn er vele foto´s gemaakt die u op onze facebookpagina kunt terug vinden. Jong en oud kan nog tot en met 5 December dagelijks de schoen zetten. Sinterklaas blijft tot deze datum in Nederland, daarna volgt er weer een lange boottocht naar Spanje.

 

Verslaggever Gertjan Kats in gesprek met Sinterklaas.

Eerder in het nieuws

Geef een reactie

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Meer informatie over hoe uw reactiegegevens worden verwerkt.