Raad vraagt om perspectief voor jongeren in Zuidplas

Tijdens de gemeenteraad van dinsdag 20 april roept de voltallige gemeenteraad (de fracties van het CDA, PVDA/GL, NEZ, SP, VVD, CU/SGP, D66) het college op snel actie te ondernemen. Initiatiefnemer Tinet de Jonge van het CDA: ‘Het is zo nodig dat de jongeren in Zuidplas weer een lichtpuntje gaan zien!’


De Jonge schrok de afgelopen weken van de verhalen die zij hoorde. ‘Het is zo verdrietig om te horen in welk dal een aantal jongen in onze gemeente zit. Zij zien zo weinig perspectief dat ze zelfs overwegen om uit het leven te stappen. Natuurlijk kan de gemeente heel vaak pas helpen als zij al in een dal zitten, maar met deze motie willen we juist vooruit kijken. Want één ding weten we zeker, er komt een moment dat er wel weer meer mogelijk is. Door met dat moment bezig te zijn, ontstaan er lichtpuntjes.

uit gesprekken met inwoners die zich normaliter bezighouden met de organisatie van evenementen voor jongeren in onze dorpen blijkt dat ‘het verdriet en de wanhoop voelbaar is, er zelfs jongerenzijn die een einde aan hun leven gemaakt hebben en er jongeren zijn die dit overwegen’;


Nu zijn er budgetten beschikbaar voor het mentale welzijn van jongeren in Zuidplas. Als raad vinden we het belangrijk dat de gemeente niet achterover hangt tot er aan de bel getrokken wordt door organisatoren.’ Dat is dan ook de reden dat de voltallige raad een motie vreemd ingediend heeft. De
raadsleden zijn het er unaniem over eens dat snelle actie gewenst is. ‘Als je een evenement wilt organiseren, dan vergt dat voorbereiding. Voor een evenement in september moet je nu al volop in de voorbereiding zijn. Enerzijds biedt juist die voorbereiding al zingeving en perspectief, anderzijds is
het praktisch ook gewoon nodig. Corona zorgt voor onzekerheid bij organisatoren, daardoor wordt vaak gekeken naar wat niet mogelijk is. Nu kunnen we hen uitdagen om te kijken naar de mogelijkheden!’

Denken aan zelfdoding?

  • Gedachten aan zelfdoding kunnen komen door ingrijpende gebeurtenissen in het leven.
  • Probeer erover te praten.
  • Zoek hulp via uw huisarts.
  • Bel 112 bij direct gevaar.
  • U kunt ook (dag en nacht) de hulpdienst bellen: 113 of 0800-0113 (gratis). Of chatten via www.113.nl.
  • Ook contact met een ervaringsdeskundige kan hoop geven.
  • Met hulp lukt het vaak wel om problemen op te lossen.
  • Het is belangrijk om juist nu geen alcohol of drugs te gebruiken.

Meer nieuws vanuit het laagste punt van Nederland op de halve uren te beluisteren op de lokale radio voor de Zuidplas:

www.nieuwerkerkfm.nl

Heeft u nieuws, tips of persberichten voor de Zuidplas? mail naar:

info@jebentnieuwerkerker.nl

Eerder in het nieuws

Geef een reactie

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Meer informatie over hoe uw reactiegegevens worden verwerkt.