Zuidplas-Sport: Nationale petanque competitie dag 12


In poule 4005 waarin zowel het 1e en het 2e spelen blijft het nog wel spannend. De eerste vier teams hebben namelijk allemaal 14 wedstrijdpunten weten te behalen. En vandaag speelden de nummers 1 – 2 en 3 – 4 tegen elkaar.

Het 2e die op de derde plaats stond speelde dus tegen de nummer 4. Petangeske 3 uit Bergen op Zoom. De eerste ronde was niet best, onze jongens gingen naar de kantine met een 1-2 achterstand en waren niet echt blij omdat het zo moeizaam ging. Maar daar waar het 3e zo een moeite mee heeft maakte zij juist gebruik van de situatie en draaide ze de boel om. Met een 3-2 voorsprong gingen ze met volle vertrouwen de laatste ronde in. Alle potten werden gewonnen en kon er een 6-2 overwinning bij geschreven worden. En doen ze nog altijd mee in de strijd om het kampioenschap.


Het 1e had natuurlijk ook een doel en dat was minstens één punt halen om behoud in de poule vast te leggen. Hiervoor moesten ze minstens gelijkspelen tegen MIDI 2 uit Delft. Ook zij begonnen moeizaam in de eerste ronde. De spelers uit Delft wisten aardig om te gaan met ons terrein en
maakte het voor onze teamleden behoorlijk lastig. Maar in de tweede ronde wisten zij net als het 2e een 1-2 achterstand goed te maken. (3-2) Ook in de derde ronde was het vechten om elke punt en dan ben je blij als je met een 5-3(2) overwinning het veld kan verlaten. Want dit betekent dat we
daarmee weer plek opschuiven in de ranglijst en aansluiting vind bij de nummers 1 tot en met 4. Maar belangrijker is dat we nu hebben vastgelegd dat degraderen niet meer mogelijk is. Een mooiere ronde konden we niet krijgen, alle teams konden vandaag 2 punten bijschrijven op hun conto. Allemaal gefeliciteerd met dit mooie resultaat.


Het 3e speelde uit in Schiedam tegen L’Esprit 3. Ons team had al verschillende verhalen gehoord over de kleine hal aldaar en dat ze over de breedte moesten gaan spelen. Met de twijfeling of dat hun spel zou gaan beïnvloeden zijn ze aan de wedstrijd begonnen. Deze ronde pakte echter goed uit. Ze stonden na de eerste ronde namelijk al met 3-0 voor. Maar toen kwam de tripletten ronde en het lijkt wel of het tussen hun oren zit, want die ronde wil maar niet lukken. Menig keer dat ze tijdens die ronde alles verliezen. (3-2) en als dan weer de doubletten ronde start maken ze het
weer goed. Zo ook vandaag, want al die potten waar ze met twee personen speelden waren voor hen. Dus een mooie 6-2 overwinning die ze konden toevoegen aan hun rijtje. Hiermee gaan ze naar de tweede plaats omdat de nummer 2 (Les Francophiles 2) gelijk heeft gespeeld. Maar ook in deze poule heeft de nummer 1 een ruime voorsprong en is het bijna niet meer mogelijk Gouda 2 nog te verslaan.


Van het 4e die thuis speelde tegen Folatre 3 heb ik geen tussenstanden gezien. Maar ik weet wel dat ze op de tweede plek staan en dat ze die plek graag wilden behouden. En dat is gelukt, want als je met 7-1 van de baan komt dan zijn die twee wedstrijdpunten mooi in de pocket. Theoretisch
is een eerste plaats in hun poule nog mogelijk maar DGW staat ruim voor en als die vandaag gewonnen hebben van Vlaardingen, die op de derde plaats staan, dan zijn zij al kampioen en kan het 4e alleen nog maar strijden voor het behoud van die tweede plaats Team 5 ging onder leiding van Albert op bezoek in Ommoord en daar speelde tegen Les Francophiles 4. Na de eerste ronde waar ze met een 1-2 achterstand uitkwamen begonnen ze hoopvol aan de tweede ronde. En hoop doet leven want de tripletten ronde was voor hen. De achterstand was dus goedgemaakt en omgezet in een 3-2 voorsprong. In de laatste ronde wisten nog even 2 potten te winnen en daarmee de tegenstanders te verslaan met een 5-3 overwinning. Hiermee hebben ze hun vijfde plaats versterkt en doen ze weer mee met de top in hun poule.

Van het 4e die thuis speelde tegen Folatre 3 heb ik geen tussenstanden gezien. Maar ik weet wel dat ze op de tweede plek staan en dat ze die plek graag wilden behouden. En dat is gelukt, want als je met 7-1 van de baan komt dan zijn die twee wedstrijdpunten mooi in de pocket. Theoretisch
is een eerste plaats in hun poule nog mogelijk maar DGW staat ruim voor en als die vandaag gewonnen hebben van Vlaardingen, die op de derde plaats staan, dan zijn zij al kampioen. Een mooiere ronde konden we niet krijgen, alle teams konden vandaag 2 punten bijschrijven op hun conto. Allemaal gefeliciteerd met dit mooie resultaat.

Eerder in het nieuws

Geef een reactie

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Meer informatie over hoe uw reactiegegevens worden verwerkt.